Mindfulness praktika – kas tai? 2 smagūs pratimai skirti lavinti vaikų dėmesingumą

Dėmesingumo praktika – dar labiau angliškai žinoma kaip ‘mindfulness’ praktika, tai dėmesio sutelkimas į esamą momentą, nieko nevertinant,tiesiog stebint tai kas vyksta.

Šią būseną tikrai esate visi patyrę. Sustojimas užuosti nuostabių gėlių aromato, pirmas kasnelis jūsų mėgstamo torto arba jūsų mylimo žmogaus žvilgsnis. Dažnai tokius momentus mes labai aiškiai prisimename, nes būtent tai patyrėme labai sąmoningai.

Dėmesingumo vienas iš pradininkų Jon Kabat -Zinn sukūrė specialius mokymus būtent lavinti sąmoningumą. Jo principai yra labai paprasti :

-Tikslingas dėmesio sutelkimas

-Esamas momentas (čia ir dabar)

-Vertinimo atsisakymas

Dėmesingumas arba dar kitaip vadinamas buvimas „čia ir dabar” kartais atrodo labai sunkiai pasiekiamas. Greitas gyvenimo tempas bei stresas kartais mums neleidžia matyt paprastų gyvenimo stebuklų.

Dėmesingumo svarba vaikams

Dėmesingumo praktika vaikams gali būti labai paprasta ir žaisminga praktika. Būtent tokia praktika leidžia vaikui ne tik atsipalaiduoti, bet ir nurimti kai vaikas patiria konfliktą,kai vaikas negali susikaupti ir yra irzlus.

Dvi įdomios dėmesingumo pratikos vaikams!

1. „KUR DINGO GARSAS?” (Vaikams nuo 4m)

Jums reikės telefono,arba varpelio, šaukštų. Bet ko,kas skleistų garsą.

Šis pratimas leidžia vaikui atsipalaiduoti ir pajusti savo aplinką.

Tegul vaikas patogiai atsisėda arba atsigula. Leiskite vaikui kelis kartus giliau įkvėpti ir iškvėpti. Tada vaikui pasakykite,kad jūs skambinsite su varpeliu arba telefonu, o vaikui reikės klausytis šio garso,kai vaikas nebegirdės šio garso, jis turės jums duoti kažkokį signalą. Gal jis pakels ranką, atsimerks ir pan. Signalą gali sukurti pats vaikas.

O kad šis pratimas būtų įdomesnis jūs galite pakeisti garso ilgį,pakeisti instrumentą ir panašiai.

Tada skirkite šiek tiek laiko pamąstyti su vaiku. Galite vaiko paklausti ar jam buvo sunku susikaupti? Ar garsas pasikeitė po kiek laiko? Kaip jis jautėsi po šio pratimo?

Šis pratimas puikiai tinka prieš miegą, arba kai matote,kad vaikui tiesiog reikia pailsėti.

2. „GARSŲ KOLEKCIJA” (Vaikams nuo 6m)

Leiskite vaikui patogiai atsigulti arba atsisėsti. Pasakykite vaikui kelis kartus įkvėpti ir iškvėpti.

Tada praneškite vaikui,kad jis tampa garso kolekcionierius ir turi išgirsti kiek įmanoma daugiau garsų aplink save. (Galite duoti jam laiko limitą,kad būtų įdomiau). Ir po nustatyto laiko leiskite vaikui jums papasakoti ką jis girdėjo aplink save.

Galite jam užduoti klausimus, kokie garsai jam patiko labiausiai? Gal buvo garsai kurie jį erzino? Gal buvo garsų kurie jam buvo juokingi arba malonūs? Skirkite šiek tiek laiko išgirsti ką vaikai jums papasakos!

Šias praktikas drąsiai galite atlikinėti kiekvieną dieną ir stebėti kaip patys vaikai nori būtent tokių praktikų! 🙂


Mindfulness – tai būdas būti,būdas stebėti,būdas mokytis,būdas gyventi. Tai ne technika. Paulius Rakštikas,knyga „Būdas Gyventi”

Iki kito karto,

Guoda – Yoga Zoo.

 

Dalintis

Yoga

Kaip gimė Yoga Zoo – Joga Vaikams

Labas!   Smagu matyti tave Yoga Zoo – Joga Vaikams svetainėje. Yoga Zoo gimė 2018 metais. Nors jogą vaikams pradėjau vesti kiek anksčiau, tačiau tik

Naujienalaiškis

Gauk naujienas kiekvieną savaitę!

Gauk geriausius Yoga Zoo pasiūlymus!

Palaukite...

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!

Labas! Prenumeruok Yoga Zoo naujienlaiškį ir tapk mūsų bendruomenės dalimi! Su tavimi dalinsimės įdomiausiais straipsniais ir karščiausiomis naujienomis!